Hogyan lesz honlap?

Azon a szerveren, melyen ez a tárhely van, fut egy szoftver (webszervernek nevezik - nálunk Linux alapú, Apache), mely a megfelelően létrehozott állományok közzétételét megoldja. Pl. én ezt az írást elmentem *.html formátumban (a legtöbb szövegszerkesztő hajlandó "mentés másként" választással ilyenre), feltöltöm egy ilyen Apache szerver tárhelyére index.html néven, s elég csak a mappa nevéig beírni az elérési utat egy böngésző címsorába, a szerver úgy van beállítva, hogy minden mappában megnyissa, közzétegye ezt az index.html állományt, "leküldje" az azt igénylő gépére. (Hogy miképpen alakítja ezt a mi böngészőnk láthatóvá, az szintén a fenti html-cikkben.)
Próbáljuk ki. Ezt a cikket eredetileg is html-file-ba írtam, és elérhetővé tettem itt:
http://lippai.deja.hu/tkz (látjuk: csak a mappáig van megadva az elérési út, de ha beírjuk a /index.html kiegészítést, akkor nyilvánvalóvá válik, amit mutatni próbálok.)
Ez akár - bár igen puritán - honlap is lehetne.
Ez bonyolult akkor, ha meg akarom változtatni írást: megkeresem az eredeti file-t a gépemen (vagy letöltöm a szerverről), szerkesztem, és "manuálisan" kell visszatöltenem.
Ma már ez a megoldás nehézkessége miatt túlhaladott, jóllehet olyan szerkesztők vannak, melyek tartalmazzák az ftp-kapcsolatot, és viszonylag egyszerűen meg lehet oldani a letöltést-szerkesztést-feltöltést.
Ez a statikus honlap
A korszerű megoldás azonban az, ha ezt egy szerveren futó program végzi, mely egyrészről biztosítja, hogy adott felületen szerkesszük az tartalmakat, másfelől megjelenítse a honlapunkat az előzetes beállításoknak, feltételeknek megfelelően. Miközben honlapunk tartalma a mintához hasonló állapotban nincs jelen a szerveren; az csak a látogató kattintására generálódik. Ez lehetővé teszi, hogy a feltöltött tartalmakat bármilyen összefüggésben, kategorizálva, keresve, részben vagy másokkal csoportosan, akár különféle formátumban megjeleníthessük.
Ez a dinamikus honlap

Most tegyünk egy kitérőt, a nevünk kiválasztásához: